JAK DZIAŁĄ MEDYCZNE SILIKONOWE PLASTRY BLIZCARE?
Plaster silikonowy tworzy na powierzchni skóry cienką, elastyczną, oddychającą, nieprzepuszczalną dla wody membranę, utrzymując tym samym właściwą wilgotność skóry. Dzięki temu wspomaga leczenie i zmniejsza ryzyko powstawania blizn przerostowych i bliznowców oraz łagodzi następujące objawy związane z bliznami:
• Zmniejsza i uelastycznia blizny
• Sprawia, że blizny stają się mniej widoczne
• Przynosi ulgę, znosi uczucie napięcia i świądu
Dodatkowo plaster tworzy stałą cienką elastyczną warstwę ochronną zabezpieczającą bliznę przed kontaktem z otoczeniem.

W JAKIM CELU STOSUJE SIĘ MEDYCZNE SILIKONOWE PLASTRY BLIZCARE?
Plastry Blizcare można stosować na każdą bliznę bez względu na sposób i czas jej powstania. Najkorzystniej stosować plastry w okresie do dwóch lat po zamknięciu się rany. Warto też dostosować rozmiar i kształt plastra do wielkości blizny. Plastry Blizcare wspomagają prawidłowe bliznowacenie bliznowców (keloidów), blizn przerostowych, blizn po operacjach plastycznych i chirurgicznych, blizn pooparzeniowych, pourazowych, blizn po zabiegach terapii laserowej, blizn po cesarskim cięciu, blizn po usunięciu tatuażu. Plastry mogą być stosowane u dzieci i dorosłych bez względu na wiek.

JAK UŻYWAĆ MEDYCZNYCH SILIKONOWYCH PLASTRÓW BLIZCARE?
Medyczne silikonowe plastry na blizny Blizcare można stosować po całkowitym zagojeniu rany i po zdjęciu szwów. Przed użyciem należy dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. Należy wybrać odpowiedni rozmiar plastra do wielkości oraz kształtu blizny. Jeśli istnieje potrzeba precyzyjnego dopasowania wielkości plastra do powierzchni blizny, możliwe jest jego docięcie w dowolny sposób. Plaster powinien być zmieniony średnio co 5 do 7 dni, a podczas zmiany plastra należy zadbać o właściwą higienę skóry w miejscu jego stosowania.
Medyczny silikonowy plastry na blizny Blizcare ze względu na swoją unikatową budowę jest elastyczny, trwały i wytrzymały, jednak powinno unikać się jego wielokrotnego stosowania ze względu na ewentualne uszkodzenie warstwy adhezyjnej podczas jego usuwania.

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Plastry mogą być stosowane tylko zewnętrznie na zagojoną skórę. Plastry nie mogą być stosowane na zranioną skórę i otwarte rany.
Nie stosować równocześnie z innymi preparatami i lekami nałożonymi w miejscu aplikacji.
W przypadku objawów podrażnienia lub innych niepokojących zmian przerwać stosowanie.

W przypadku stosowania u dzieci zabezpieczyć miejsce stosowania plastrów przed niekontrolowanym ściągnięciem plastra przez dziecko.
Nie używać plastrów po upływie daty ważności podanej na opakowaniu.

MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Plastry Blizcare rzadko powodują działania niepożądane, zwykle może wystąpić zaczerwienienie, bolesność lub podrażnienie w miejscu zastosowania. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zaprzestać stosowania skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. PRZECHOWYWANIE MEDYCZNYCH SILIKONOWYCH PLASTRÓW BLIZCARE
Plastry Blizcare przechowywać w oryginalnym opakowaniu w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci w temperaturze pokojowej.
Plastrów Blizcare nie stosować po upływie daty ważności podanej na opakowaniu.

SKŁAD BLIZCARE
Mieszanina polidimetylosiloksanów tworząca elastyczny klej silikonowy, membrana poliuretanowa, polietylenowa folia zabezpieczająca

INFORMACJE DODATKOWE:
Plastry Blizcare dostępne są w różnych rozmiarach ze względu na jak najlepsze dopasowanie do wielkości i rodzaju blizny:
Plastry regularne w kształcie prostokąta, duże o wymiarach: 5cmx25cm
Plastry regularne w kształcie prostokąta, średnie o wymiarach: 4cmx15cm
Plastry regularne w kształcie prostokąta, małe (Junior) o wymiarach : 3cmx7cm ,
Plastry w regularne w kształcie kwadratu o wymiarach: 8cmx8cm,
Jeśli istnieje potrzeba precyzyjnego dopasowania wielkości plastra do powierzchni blizny, możliwe jest jego docięcie w dowolny sposób.

WYTWÓRCA:
Topsil Med Sp. z o.o. ul. Graniczna 6 96-321 Żabia Wola , POLSKA
Wyrób medyczny posiadający znak CE

 

Kontakt z nami

Topsil Med Sp. z o.o.

Biuro Handlowe
ul. Fabryczna
78 96-100 Skierniewice
Tel.: +48 46 819 30 00
e-mail: kontakt@topsilmed.com