Jak działa BLIZCARE?

Żel silikonowy tworzy na powierzchni skóry cienką, oddychającą, nieprzepuszczalną dla wody membranę utrzymując tym samym właściwą wilgotność skóry, przez co zapobiega powstawaniu blizn przerostowych i bliznowców, łagodzi następujące objawy związane z bliznami:
Zmniejsza i uelastycznia blizny
Sprawia, że blizny stają się mniej widoczne
Przynosi ulgę, znosi uczucie napięcia i świądu

W jakim celu stosuje się BLIZCARE?

Blizcare można stosować na każdą bliznę bez względu na sposób i czas jej powstania. Najkorzystniej stosować jest żel w okresie do dwóch lat po zamknięciu się rany. Blizcare wspomaga prawidłowe bliznowacenie bliznowców (keloidów), blizn przerostowych, blizn po operacjach plastycznych i chirurgicznych, blizn pooparzeniowych, pourazowych, blizn po zabiegach terapii laserowej, blizn po cesarskim cieciu, rozstępów. Może być stosowany u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

Jak używać BLIZCARE?

Żel stosuje się zewnętrznie na skórę. Wskazane jest, aby przed zastosowaniem żelu miejsce aplikacji umyć oraz osuszyć. Rozprowadzić żel na powierzchni blizny. W celu wspomagania rezultatów można dodatkowo wykonać masaż rozcierając żel na bliźnie. Pozostawić cienką warstwę żelu do wyschnięcia. Ewentualny nadmiar żelu można usunąć chusteczką. Zaleca się stosować żel dwa razy dziennie. Na warstwę żelu po wyschnięciu można stosować kosmetyki.

Kiedy nie powinno się używać żelu BLIZCARE

Żel stosować tylko zewnętrznie. Blizcare żel nie może być stosowany na zranioną skórę oraz otwarte rany. Nie stosować równocześnie z innymi preparatami i lekami nałożonymi w miejscu aplikacji. W przypadku objawów podrażnienia lub innych niepokojących zmian przerwać stosowanie preparatu. Nie używać preparatu po upływie terminu ważności podanego na tubie i opakowaniu.

Możliwe działania niepożądane

Żel rzadko powoduje działania niepożądane, zwykle może wystąpić zaczerwienienia, bolesność lub podrażnienie miejsca aplikacji. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zaprzestać stosowania i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przechowywanie żelu BLIZCARE

Blizcare przechowywać w oryginalnym opakowaniu w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci w temperaturze poniżej 25 OC. Żelu Blizcare nie stosować po upływie terminu przydatności podanego na tubie i opakowaniu. Data ważności jest jednocześnie numerem serii.

Skład BLIZCARE

Mieszanina polisiloksanów.

Informacje dodatkowe

Żel dopóki nie wyschnie lub jego nadmiar może pobrudzić bieliznę lub ubrania. Na wyschniętą warstwę żelu można stosować kosmetyki.

Topsil Med Sp. z o.o. ul. Graniczna 6, Słubica B, 96-321 Żabia Wola, POLSKA

Kontakt z nami

Topsil Med Sp. z o.o.

Biuro Handlowe
ul. Fabryczna
78 96-100 Skierniewice
Tel.: +48 46 819 30 00
e-mail: kontakt@topsilmed.com